سایت یوتیوب، سومین سایت محبوب جهان است که به کاربرانش امکان بارگذاری فایل های ویدویی را می دهد و از این لحاظ جایگاه خاصی در بین کاربران اینترنت در سراسر جهان دارد.

سایت یوتیوب، سومین سایت محبوب جهان است که به کاربرانش امکان بارگذاری فایل های ویدویی را می دهد و از این لحاظ جایگاه خاصی در بین کاربران اینترنت در سراسر جهان دارد. همین موضوع بهانه ای شد تا سری به رنکینگ ۱۰ ویدئوی محبوب و پربیننده این سایت بزنیم؛ رنکینیگی که ۹ موزیک ویدئو را در خود جای داده و تنها یک ویدئوی غیر موزیک ویدئویی در آن قرار دارد.

۱- گانگنام استایل

تعداد بازدید: ۲,۱۷۹,۵۵۳,۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰۱۲٫July.15
مدت ویدئو: ۳:۳۹

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

محبوب ترین ویدئوی یوتیوب که تمام رکوردهای این سایت را جابجا کرده، یک موزیک ویدئوی کرده ای است.

موزیک ویدئوی «گانگام استایل» که توسط یک خواننده رپ کره ای به نام پارک جه سانگ یا هماخن پی اس وای تولید شده، تا به امروز بیشتر از ۲ میلیارد بار در یوتیوب کلیک خورده تا پربیننده ترین ویدئوی تاریخ این سایت مطرح لقب بگیرد و وارد کتاب رکوردهای جهانی گینس شود.

محل تولید این ویدئوشهر سئول در کره جنوبی بوده و جالب اینکه لوکیشن های آن به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل شده است!

۲- عزیزم

تعداد بازدید: ۱,۱۲۲,۰۳۱,۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰۱۰٫January.18
مدت ویدئو: ۳:۳۶

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

دومین ویدئوی محبوب یوتیوب هم یک موزیک ویدئو است که زمانی برای خودش صدر رنکینگ را در اختیار داشته است.

موزیک ویدئوی «عزیزم» که توسط جاستین بیبر کانادایی تولید شده، از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ پربیننده ترین ویدئوی یوتیوب بوده اما دو سالی می شود که در رقابت با «گانگام استایل» بدجوری کم آورده و با بیش از یک میلیارد دیده شدن، در رده دوم قرار گرفته است.

به این نکته هم باید اشاره داشت که موزیک ویدئوی «عزیزم» با گرفتن بیش از ۴ میلیون رأی منفی در یوتیوب، عنوان منفورترین ویدئوی این سایت را هم به خود اختصاص داده است!

۳- چارلی دوباره انگشت من رو گاز گرفت

تعداد بازدید: ۸۰۶,۸۸۲,۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰۰۷٫May.22
مدت ویدئو: ۰۰:۵۷

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

سومین ویدئوی پربیننده یوتیوب در همین کشور خودمان بارها و بارها از طریق بلوتوث جابجا شده است. ویدئوی «چارلی دوباره انگشت من رو گاز گرفت!» در حال حاضر پربیننهده ترین ویدئوی غیرموزیک ویدئویی تاریخ سایت یوتیوب است که رکوردش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

در این ویدئو چارلی یکساله دست برادر ۳ ساله اش به نام هری را گاز می گیرد تا واکنش او جهانی شود.

پدر این دو کود انگلیسی، ویدئوی «چارلی دوباره انگشت من رو گاز گرفت!» را در سال ۲۰۰۷ روی یوتیوب قرار داد و با درآمد حاصل از آن موفق شد خانه اش را عوض کند. جالب اینکه درآمد این ویددو خرج تحصیل هر دو کودک را هم در بهترین مدارس انگلیس فراهم کرده است.

۴- روی صحنه

تعداد بازدید: ۷۹۸,۶۲۷,۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰۱۱٫February.8
مدت ویدئو: ۴:۴۴

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

موزیک ویدئوی «روی صحنه» که یکی از کارهای مشهور جنیفر لوپز آمریکایی است، عنوان چهارمین ویدئوی پربیننده یوتیوب را به خود اختصاص داده است. جنیفر لوپز که خودش «روی صحنه» را یکی از بهترین کارهایش می داند، همزمان با انتشار ویدئوی آن در یوتیوب، اینچنین گفته است: «این ترانه همان چیزی است که من می خواستم. این آهنگی است که اگر بشنوید ممکن نیست از آن بدتان بیاید.»

جالب اینکه آمار سایت یوتیوب به نوعی ادعای این خواننده آمریکایی را تایید می کند. این ویدئو در مقابل ۱,۴۷۲,۳۹۹ رأی مثبتی که از کاربران گرفته، تنها ۱۲۱,۷۴۴ رأی مخالف داشته است.

۵- سرود جشن

تعداد بازدید: ۷۹۸,۷۴۹,۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰۱۱٫January.25
مدت ویدئو: ۴:۲۳

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

پنجمین ویدئوی محبوب یوتیوب، موزیک ویدئویی با نام «سرود جشن» اثری از گروه آمریکایی «ال ام اف ای او» است؛ ویدئویی که دو خواننده میهمان هم به نام های لارن بنت و گون راک دارد.

«سرود جشن» هفتمین تک آهنگ در تاریخ تاسیس بیلبورد بوده که حداقل ۲۵ هفته در بین ۱۰ اثر برتر جای داشته و به واسطه همین مسئله در یوتیوب دیده شده است. ترانه این ویدئو سبک الکترونیکی دارد و تا به امروز بیشتر از ۴ میلیون نسخه آن در آمریکا به صورت اینترنتی به فروش رفته است.

۶- واکا واکا (این بار نوبت آفریقا است)

تعداد بازدید: ۷۸۴,۰۳۳,۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰۱۰٫May.7
مدت ویدئو: ۳:۲۲

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

ششمین ویدئوی این رنکینگ، ویدئویی است که یکی از آهنگ های رسمی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در آن اجرا شده است. موزیک ویدئوی «واکا واکا» یا همان «این بار نوبت آفریقا است»، یکی از مشهورترین کارهای شکیرا است که پیش از جام جهانی ۲۰۱۰ بارها و بارها دیده شد و در طول مسابقات هم هواداران فراوانی پیدا کرده.

خواننده مشهور کلمبیایی که خودش شعر و آهنگ این موزیک ر را نوشته، با حضور ستاره های بارسلونا مثل پیکه، دنی آلوز و از همه مهمتر لیونل مسی، اعتباری دو چندان به این موزیک ویدئو بخشیده است.

۷- عاشق دروغ گفتن هایت هستم

تعداد بازدید: ۷۸۲,۹۷۲,۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰۱۰٫August.9
مدت ویدئو: ۴:۱۵

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

موزیک ویدئویی که در رده هفتم این رنکینگ قرار گرفته، کار مشترک امینم و ریانا به نام «عاشق دروغ گفتن هایت هستم» است. این ترانه که در سال ۲۰۱۰ پرفروش ترین تک آهنگ سال ۲۰۱۰ بریتانیا بوده و به عنوان بهترین ترانه رپ سال انتخاب شده، در یوتیوب هم هواداران فراوانی داشته و توانسته خودی نشان دهد.

به این نکته باید اشاره داشت که موزیک ویدئوی «عاشق دروغ گفتن هایت هستم» در ۵ روز اول بیشتر از ۱۸ میلیون بار در یوتیوب دیده شده که یک رکورد برای این ویدئو به حساب می آید.

۸- جنتلمن

تعداد بازدید: ۷۷۱,۴۳۱,۹۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰۱۳٫April.12
مدت ویدئو: ۳:۱۴

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

خواننده ای که خالق پربیننده ترین ویدئو یوتیوب بوده، در سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت بار دیگر خودی نشان دهد اما موفق نشد موفقیت سال ۲۰۱۲ خود را تکرار کند.

پی اس وای کره ای این بار با موزیک ویدئوی «جنتلمن» وارد عرصه رقابت شد اما همانطور که می بینید نتوانست به رتبه ای بهتر از هشتمی برسد.

البته موزیک ویدئوی «جنتلمن» رکوردهایی دارد که به راحتی نمی توان از کنار آنها عبور کرد. این ویدئو پربیننده ترین ویدئوی تاریخ یوتیوب در ۲۴ ساعت اولیه قرار گرفتنش روی سایت بوده و رکورد سریع ترین موزیک ویدئویی که به ۱۰۰ میلیون بازدید رسیده را زده است.

۹- توپ مخرب

تعداد بازدید: ۷۳۲,۰۴۶,۴۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰۱۲٫August.25
مدت ویدئو: ۳:۴۱

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

جایگاه نهم این رنکینگ به موزیک ویدئوی «توپ مخرب»، اثری از مایلی سایروس، خواننده اهل آمریکا رسیده است. این تک آهنگ در چارت های ایتالیا، والونیا، فرانسه، ایرلند، نروژ، استرالیا، آلمان، دانمارک، لهستان، فنلاند، سوئد، فلاندرز، سوییس، نیوزلند و اتریش جزو ۱۰ ترانه اول قرار گرفته است.

۱۰- غرش

تعداد بازدید: ۷۳۱,۲۳۶,۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰۱۳٫August.10
مدت ویدئو: ۳:۴۲

پربازدیدترین ویدئوهای تاریخ یوتیوب

جایگاه دهم این رنکینگ هم به موزیک ویدئوی «غرش» اثری از کیتی پری رسیده که پیش بینی می شود تا چند روز آینده ویدئوی «توپ مخرب» را در جدول بگیرد و نهم شود.

منبع: برترینها

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه