معروف ترین جاذبه توریستی نروژ,صخره پریکستولن ,صخره پریکستولن,صخره ای بزرگ و مرتفع,معروف ترین جاذبه توریستی,عکس هایی از صخره پریکستولن,تصاویر از صخره پریکستولن,چشم انداز بالای صخره,گردشگری جهان,ایران مطلب

معروف ترین جاذبه توریستی نروژ

Preikestolen یا Prekestolen نام صخره ای بزرگ، مرتفع، زیبا و دیدنی در منطقه لیسفوردن (Lysefjordan) کشور نروژ و در نزدیکی چهارمین شهر بزرگ نروژ یعنی استاوانگر می باشد و معنای رایج آن سکوی خطابه خوانی و موعظه است. ارتفاع این صخره ۶۰۴ متر و بخش بالای آن به صورت محوطه ای مسطح با ابعاد تقریبی ۲۵ در ۲۵ است که با قرار گرفتن در میان منظره ای پوشیده از رویش گیاهی، رودخانه، صخره ها وتپه ها، به عنوان جاذبه ای توریستی شناخته شده است به گونه ای که در بین گردشگران داخلی و خارجی از محبوبیت و طرفداران زیادی برخوردار می باشد.بنابر گزارشات به دست آمده تا سال ۲۰۱۲ میلادی بازدید از این مکان در حدود ۱۲۰.۰۰۰ الی ۲۰۰.۰۰۰ رشد داشته است و این در شرایطی بوده است که بازدیدکنندگان برای رسیدن به این مکان باید ۳.۸ کیلومتر راه را پیاده روی می کردند تا به سطح اصلی صخره برسند. در نتیجه با توجه به افزایش بازدیدها در تابستان سال ۲۰۱۲ میلادی، و سختی مسیر صخره، پروژه ای در جهت بهبود مسیر دسترسی به صخره شروع شود.

صخره پریکستولن (Preikestolen) معروف ترین جاذبه توریستی نروژسفر به پریکستولن از دو طریق زمینی یا استفاده از کشتی های کوچک در رودخانه انجام می شود. برای سفر به صورت زمینی، نیاز به پیمودن ۲۵ کیلومتر مسیر برای رسیدن به اولین پارکینک اتومبیل می باشد و بعد از آن برای صعود به بالای صخره ۳ الی ۴ ساعت کوهنوردی و پیاده روی لازم است. همچنین برای سفر از طریق قایق یا کشتی مسیرهایی در پایین صخره تعبیه شده است تا گردشگران آماتور نیروی خود را برای پیمودن مسیر به صورت زمینی از دست ندهند.از آنجایی که شیب مسیر صعود به بخش بالای صخره تند و سنگلاخی است، این موضوع باعث شده تا گردشگران زمان بیشتری را بر روی صخره سپری کنند تا علاوه بر لذت بردن از مناظر زیبای اطراف آن، انرژی خود را برای بازگشت بدست آورند. در فصل پاییز و زمستان و در مواقعی که سطح مسیر راهیابی به سطح صخره از برف و یخ پوشیده شده است، پیاده روی بدون استفاده از تجهیزات حرفه ای کاملا خطرناک است. به همین دلیل چندی پیش دولت نروژ پروژه ای را برای بهبود مسیر منتهی به سطح صخره شامل ساخت پلکان و نرده کشی آغاز کرد که شدیدا با مخالفت طرفداران محیط زیست رو به رو شد زیرا از نظر آنها پروژه ذکر شده موجب از بین رفتن ماهیت بکر و طبیعی منطقه می شد.

صخره پریکستولن (Preikestolen) معروف ترین جاذبه توریستی نروژاز ویژگی های صخره پریکستلن، نوع زا��یه های تند و لبه های تیز کناره ی آن می باشد که همین مسئله باعث باعث شده تا جزوی از چین خوردگی های جوان شمرده شود. قدمت  صخره ده هزار سال پیش تعیین شده است و دلیل پیدایش آن حرکت یخچال های قطبی و یخ زدگی آب است به گونه ای که بر اثر این یخ زدگی، ترک ها و شکاف هایی در کوهستان ایجاد شد که باعث پیدایش و شکل گیری چنین صخره هایی شد. همچنین صخره و مناطق اطراف آن به صورت دوره ای توسط زمین شناسان مورد بررسی قرار می گیرد تا امنیت منطقه و سلامت گردشگران تضمین شود.

چشم انداز بالای صخره بسیار زیبا و دیدنی است به طوری که محیط اطراف آن پوشیده از جنگل و پوشش متراکم رنگارنگی است که در ترکیب با رودخانه عریض پایین آن تجربه لذت بخشی را برای صعودکنندگان به ارمغان می آورد. آسمان آبی با تکه های ابر پراکنده در آن به قدری زیباست که انگار آسمان چسبیده به صخره می باشد.
صخره پریکستولن,صخره ای بزرگ و مرتفع,معروف ترین جاذبه توریستی,عکس هایی از صخره پریکستولن,تصاویر از صخره پریکستولن,چشم انداز بالای صخره,گردشگری جهان
منبع : zamineziba.ir
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه