معبد زیبای کک لوک سی، معبد کک لوک سی، کک لوک سی، کک لوک سی مالزی، معبد مالزی، گردشگری مالزی، تور مالزی، مناطق تاریخی مالزی، عکس معبد

ایران مطلب : معبد کک لوک سی در بالای یک تپه در شهر آیار ایتام (Ayar Itam) قرار گرفته و چشم انداز زیبایی به این شهر دارد. این معبد یکی از زیبا ترین و بزرگترین معابد بودایی جنوب شرق آسیاست و واقعا ارزش دیدن را دارد! ساخت این معبد 20 سال طول کشیده و گسترش پیدا کرده و شامل باغ ها و مجسمه های دوست داشتنی و یک حوض لاک پشت است.

معبد زیبای کک لوک سی، معبد کک لوک سی، کک لوک سی

معابد بودایی فراوانی در منطقه پنانگ در مالزی وجود دارند. اما هیچ کدام از آنها توانایی رقابت از نظر زیبایی و معماری را با معبد کک لوک سی - Kek Lok Si - را ندارند. معماری سنتی این معبد، حس خوبی به بیننده القا می کند. Kek Lok Si، مکانی بسیار مقدس و روحانی برای بودایی های سراسر دنیاست. بودایی های پنانگ ترجیح می دهند برای عبادت و بازیافتن آرامش درون خود به  این معبد بروند. این مکان علاوه بر عبادتگاه و مقدس بودن، جاذبه گردشگری بسیار زیبایی نیز هست. مسافرینی که به مالزی و ایالت پنانگ سفر می کنند، حتما از این معبد دیدن می کنند. Kek Lok Si بهترین مکان برای بازیابی آرامش است.

معبد زیبای کک لوک سی، معبد کک لوک سی، کک لوک سی

این معبد شامل انواع مجسمه های بزرگ و کوچک از خدایان بودایی است. سالن ها و گالری های متعددی نیز دارد که هر کدام برای منظور مشخصی، کاربر دارند. بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای مهم شهر پنانگ در این معبد برگزار می شوند.

معبد زیبای کک لوک سی، معبد کک لوک سی، کک لوک سی

معبد Kek Lok Si در میان محلی و به زبان خود آنها Penang Hokkien به معنای «معبد سعادت عالی» نامیده می شود.

معبد زیبای کک لوک سی، معبد کک لوک سی، کک لوک سی

معبد زیبای کک لوک سی مالزی

منبع : اختصاصی iranmatlab.ir

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه