ماچو پیچو، شهری در آسمان، شهر ماچو پیچو، گردشگری جهان، گردشگری

ایران مطلب : ماچو پیچو احتمالا شناخته شده ‌ترین نماد امپراتوری اینکاها در نظر گرفته می شود. این شهر در حدود سال ۱۴۵۰ میلادی ساخته ‌شده و صدها سال پیش در زمان فتح اینکاها، توسط اسپانیایی‌ها متروک گشته‌ است. این منطقه برای قرن‌ها فراموش گردیده ‌بود و به جز عده‌ای از مردم محلی، کسی از آن نامی به خاطر نداشته است.

ماچو پیچو، شهری در آسمان، شهر ماچو پیچو، گردشگری جهان

این اثر در سال ۱۹۱۱ میلادی، توسط "هیرام بینگهام" تاریخ‌شناس امریکایی، به جهانیان معرفی‌ شد. پس از آن، ماچو پیچو به یکی از مناطق جذب توریست تبدیل گشت و در سال ۱۹۸۱ میلادی، در فهرست آثار کشور پرو و در سال ۱۹۸۳ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این اثر هم اکنون به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید شناخته می‌شود. ماچو پیچو با دیوارهای سنگی جلا داده‌ شده را مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته اند.

اولین بنای این مجموعه این ‌تی‌هوآتانا یا معبد خورشید است که اطاقی با سه پنجره و در منطقه‌ای از ماچو پیچو که باستان شناسان آن را منطقه مقدس می‌نامند، قرار دارد. در سال ۲۰۰۳ میلادی، تعداد توریست‌های این شهر باستانی ۴۰۰ هزار نفر بوده‌است. در سپتامبر ۲۰۰۷، پرو و دانشگاه ییل، به توافقی مبنی بر استرداد صنایع دستی برداشته‌ شده از ماچو پیچو در اوایل قرن بیستم میلادی توسط هیرام بینگهام دست یافتند.


ماچو پیچو، شهری در آسمان، شهر ماچو پیچو، گردشگری جهان

اختصاصی ایران مطلب
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه