در گذشته وقتی یک قبرستان پر می شد، یک لایه خاک روی قبرهای قدیمی می ریختند تا فضای جدیدی برای دفن به وجود آید.

در گذشته وقتی یک قبرستان پر می شد، یک لایه خاک روی قبرهای قدیمی می ریختند تا فضای جدیدی برای دفن به وجود آید. این اتفاق در قبرستان یهودیان واقع در محله ی یهودیان پراگ، نه یک دفعه یا دو دفعه بلکه دوازده دفعه اتفاق افتاده است.

این قبرستان در زمره ی یکی از قدیمی ترین قبرستان های یهودیان در دنیاست. در اوایل قرن پانزدهم با قبرهایی به تاریخ ۱۴۳۹ تاسیس شد و آخرین قبر در آن متعلق به ۱۷۸۷ است. در این مدت حدود ۳۵۰ سال، بیش از صدهزار نفر در این دوازده لایه روی هم به خاک سپرده شده اند.

در آن زمان ها، یهودیان در شهر پراگ حق دفن مردگان خود را خارج از قبرستان مخصوص یهودیان نداشتند. با اینکه گهگاه قبرستان در گذشته گسترش پیدا کرده بود اما هنوز آن فضا برای جامعه ی یهودیان ناکافی بود و طبق آموزه های یهودی آنها اجازه ی جا به جا کردن قبرها را نداشتند، پس زمانی که دیگر جایی برای دفن نبود و امکان خرید زمین بیشتر نیز وجود نداشت، آنها لایه های بیشتری از خاک به قبرها اضافه کرده و سنگ قبرها را دوباره روی خاک جدید قرار می دادند. هم اکنون بیشتر از ۱۲ هزار سنگ قبر در این قبرستان دیده می شود که به سختی در کنار هم قرار گرفته اند و انگار دارند برای جا با هم می جنگند.

قبرستان

715195_443

715196_198

715197_769

715198_788

715199_433

715200_980

715201_738

منبع: برترینها

Share the post "قبرستان چند لایه یهودیان +عکس"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. احداث هتل روی قبرستان!
  2. قبرستان هفتاد ملا
  3. قبرستان خودروهای قدیمی در سوئد
  4. اینجا قبرستان جن ها در ایران! + تصاویر
Tweet قبرستان چند لایه یهودیان +عکس - تصویر 9
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه