عکس های جزیره شناور,تصاویرجزیره شناور,درياچه تيتي كاكا,قبیله‌ای شناور روی آب,روستای اوروس,درياچه آمريكاي جنوبي,منطقه كه توتورا

ایران مطلب : روستای" اوروس" مکان منحصر به فردی است که ساکنین آن روی جزیره شناوری که خودشان ساخته اند زندگی می‌کنند.

درياچه "تيتي كاكا" واقع در مرز بوليوي و پرو با 3812 متر ارتفاع از سطح دريا بزرگترين درياچه آمريكاي جنوبي است. اوروس‌ها مردماني هستند كه از گذشته های دور در سرزمينهاي همجوار این درياچه ميزيستند و پياپي مورد حمله دشمنان قرار مي‌گرفتند. آنها برای در امان ماندن از غارت همسایگان به فكر ساختن خانه‌هاي شناور بر روي درياچه افتادند. آنها خانه ها را بوسيله ني بومي منطقه كه"توتورا" ناميده مي‌شود ساختند و به تدريج به يكديگر متصل كردند و در نهايت حاصل كار جزيره هاي كوچك شناوري بود كه هم اكنون شمار آنها به 40 مي‌رسد.

این روزها مردم این جزیره بیشتر امنیت دارند و بسیاری از آنها  بار دیگر به ساحل دریاچه بازگشته اند اما همچنان نزدیک به 500 نفر زندگی در جزیره را ترجیح می دهند.

مردم این جزیره از راه های مختلفی کسب در آمد می کنند که مهمترین آن جذب توریست است. این جزیره سالانه مورد بازدید افراد زیادی از سراسر دنیا است. "انریکه کاسترو" عکاس رویترز از این جزایر شناور عکاسی کرده است که در زیر می بینید.

جزیرع شناور,عکس های جزیره شناور
منبع : fararu.com
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه