دیدنی های قدیمی و تاریخی شهر ویتنام ,شهر ویتنام,دیدنی های شهر ویتنام,دیدنی های تاریخی شهر ویتنام,آب و هوای ویتنام,خوردنی های ویتنام,گردشگری جهان,ایران مطلب

دیدنی های قدیمی و تاریخی شهر ویتنام

ایران مطلب : یک هفته دیگر، ویتنامی ها یکی از تلخ ترین روزهای زندگی شان را یاد خواهند کرد. روز «عملیات نارنجی» که در 10 آگوست سال 1961 و در جریان جنگ 20ساله این کشور اتفاق افتاد و هزاران نفر از مردم این کشور را دچار معلولیت های جسمی و ذهنی کرد.


کودکان ناقص الخلقه ویتنام هنوز هم یکی از مشخصه های این کشور به حساب می آیند. درست مثل باغ های سرسبز، ساحل های زیبا، خانه های دیدنی با معماری شرقی... ویتنام اگر چه کشوری زیبا و دیدنی است اما از رقابت کشورهای شرق آسیا در عرصه گردشگری جا مانده است. باز هم به خاطر جنگ.


شهر ویتنام,دیدنی های شهر ویتنام,دیدنی های تاریخی شهر ویتنام

اگر به همین زودی ها گذارتان به ویتنام بیفتد، شانس آن را دارید که در مراسم بزرگداشت روز تلخ ویتنامی ها شرکت کنید. مراسم عملیات نارنجی هر سال در همین زمان ها برگزار می شود. عملیات نارنجی به روزی اشاره دارد که هواپیماهای آمریکایی جنگل های استوایی ویتنام را با 80میلیون لیتر ماده سمی به نام «عامل نارنجی» (orange agent) سمپاشی کردند تا با از بین بردن پوشش گیاهی منطقه امکان استتار را از سربازان ویتنامی بگیرند. اما این سم خطرناک باعث اختلالات ژنتیکی مردم این کشور شد و تا امروز بیش از 500هزار کودک ناقص الخلقه را به ویتنامی ها اضافه کرده است.

شهر ویتنام,دیدنی های شهر ویتنام,دیدنی های تاریخی شهر ویتنام
ویتنام را بگردید

اگر دل دیدن تلخی های ویتنام را ندارید، می توانید به این کشور سفر کنید و از جاذبه های گردشگری بی شمار آن دیدن کنید.  ویتنام یکی از زیباترین کشورهای جنوب شرق آسیا ست که از شمال با چین و لائوس، از غرب با کامبوج همسایه است و از شرق و جنوب به دریای شرق و اقیانوس آرام می رسد.


شهر ویتنام,دیدنی های شهر ویتنام,دیدنی های تاریخی شهر ویتنام

آب و هوای ویتنام در جنوب حاره اای و در شمال موسمی با باران های دو گانه. این کشور بسیار مرطوب است و میانگین رطوبت آن به 84 درصد می رسد. هانوی پایتخت این کشور، به شهر در یاچه ها مشهور است و حدود 50 دریاچه کوچک و بزرگ دارد.

یکی از دیدنی های ویتنام شهر قدیمی و تاریخی «هو» است که قدمتی بیش از 200 سال دارد و توسط تاجران چینی و ژاپنی ساخته شده. هوآ با آداب و رسوم سنتی و فرهنگ شرقی اش یکی از جاذبه های گردشگری ویتنام به شمار می رود. در این شهر بناها و آثار معماری دیدنی هنوز مثل گذشته نگهداری می شوند.

شهر ویتنام,دیدنی های شهر ویتنام,دیدنی های تاریخی شهر ویتنام

ویتنام یک شهر ممنوعه هم دارد که «هورا» نام دارد و روزگاری پایتخت ویتنام بوده و 9 سلسله در آن حكومت كرده اند. در سفر به این شهر می توانید آثاری از این حکومت ها را ببینید. این شهر یكی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری ویتنام است و از آن به بهترین شکل نگهداری می شود. هورا محل برگزاری فستیوال های شاد سنتی است.
عملیات نارنجی به روزی اشاره دارد که هواپیماهای آمریکایی جنگل های استوایی ویتنام را با 80میلیون لیتر ماده سمی به نام «عامل نارنجی» (orange agent) سمپاشی کردند تا با از بین بردن پوشش گیاهی منطقه امکان استتار را از سربازان ویتنامی بگیرند

فستیوال های تماشایی

یکی از مهم ترین مشخصه های ویتنام، مراسم شادی است که به بهانه های مختلف در این کشور برگزار می شود. ویتنام 54 نژاد گوناگون دارد که همه آنها در این فستیوال ها شرکت دارند. یکی از بزرگترین این فستیوال ها «تعطیلات تِت» است که در نیمه پاییز برگزار می شود. این فستیوال شامل مراسم دعا و نیایش، اهدای نذورات، روشن کردن عودهای خوشبو و شرکت در بازی های گروهی است.
ویتنام

خوردنی های ویتنامی

ویتنام هم مثل بیشتر کشورهای شرق آسیا فرهنگ غذایی خودش را دارد که شاید به مذاق ایرانی ها خوش نیاید. اما اگر می خواهید طعم غذاهای ویتنامی را بچشید، می توانید انواع برنج ها را با غذاهای دریایی میل کنید. نوشیدنی متداول ویتنامی ها چای، دم کرده شکوفه یا دانه گیاهان دارویی است.

منبع : tebyan.net
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه