دریاچه ای ناشناخته و رویایی در ایران (عکس)

دریاچه ای ناشناخته و رویایی در ایران (عکس)
گردشگری ، دریاچه ای ناشناخته و رویایی در ایران : دریاچه شط تمی یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری در نزدیکی شهرستان الیگودرز واقع در منطقه زلکی(زلقی) است.

به گزارش ایران مطلب به نقل از همگردی ، تمی در گویش بختیاری به مکانی صاف و هموار که در جایی بلند قرار گرفته گفته می شود. دریاچه تمی در منطقه ای کوهستانی در مرز استانهای خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و در جنوب رشته کوههای اشترانکوه و قالی کوه بختیاری واقع شده است.

آب این دریاچه از سیلابهای بهاری و ذوب برفهای کوههای اطراف دریاچه که دارای یخچال های دایمی و در سراسر سال پوشیده از برف و یخ است تامین می شود و به سبب موقعیت خاص جغرافیایی آب این دریاچه فاقد جریان است.

دریاچه شط تمی در واقع یک دریاچه بسته و فاقد هرگونه آبزی است. مراتع، چمن زارها و پوشش گیاهی خاص وسیعی که در اطراف این دریاچه از دشت موز تا دشت تمی گسترده شده محل مناسبی برای اردو زدن عشایر هنگام کوچ بزرگ خود از گرمسیر واقع در جلگه خوزستان به سمت اشترانکوه، قالی کوه و زردکوه بختیاری و محل ییلاقی بسیار خوبی برای عشایر دزفول است.

 دریاچه تمی از دو قسمت اصلی و تقریبا بیضی شکل در شمال فلات به طول حدود چهارهزار متر و عرض یک هزارمتر و دریاچه فصلی مثلثی شکل در جنوب تشکیل شده است و دو دریاچه بوسیله تنگی به یکدیگر متصل می باشند.


دریاچه,ایران,رشته کوه

دریاچه,ایران,رشته کوه

دریاچه,ایران,رشته کوه

دریاچه,ایران,رشته کوه
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه