تصاویری از روستای کوشک در تهران,روستای کوشک,روستای خشکیده کوشک,عکس هایی از روستای کوشک,تصاویری از روستای کوشک,روستای کوشک در تهران,کوشک در شهر ری,قشلاق کوشک,گردشگری ایران,ایران مطلب

تصاویری از روستای کوشک در تهران

ایران مطلب :
روستای کوشک واقع در 40 کیلومتری تهران در حسن آباد شهرری (بخش فشافویه) قرار دارد. این روستا بیش از 400 سال قدمت دارد و در گذشته حدود هزار نفر در آن زندگی می کردند که به دلیل کمبود آب و نبود امکانات روستا را ترک کرده اند.هنوز هم اگر به لغت نامه دهخدا مراجعه کنید می بینید که قشلاق کوشک فشافویه را این طور توصیف می کند: دهی جزء دهستان فشافویه بخش ری شهرستان تهران واقع در 45 هزارگزی باختر ری و 12 هزارگزی خاور راه شوسه قم. این ده در جلگه قرار گرفته و هوای معتدل دارد.


در گذشته محصول کوشک فشافویه غله بادام بود و اهالی آن به صنعت دستی قالی بافی مشغول بودند. اما در سرشماری سال 1385 تعداد اهالی این منطقه به 29 نفر یعنی 5خانواده رسید و امروز، کوشک جلگه ای و معتدل دیروز، مخروبه ای خالی از سکنه است.فَشاپویه یکی از بخش‌های شهرستان ری در استان تهران است و در واقع شامل دره پهناوری می شود که میان آرادکوه و حسن آباد در شمال و کوه مره در جنب و کوه‌های کورابلاغ در جنوب غربی قرار دارد. سمت شمالی دره به وسیله پایین دست رودخانه شور و کیفیت زمینهایی که در قسمت جنوبی آن واقع اند هیچ نوع آبادی وجود ندارد. زمین‌های شمالی آن نیز در نقاطی که شیب مناسب دارند قابل کشت هستند. فراورده‌های این بخش عبارتند از: غلات، حبوبات، پنبه، چغندر، سیب زمینی، انجیر و انار.

روستای کوشک,روستای خشکیده کوشک
منبع : tebyan.net
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه