تالاب برم الوان شهر لیکک (عکس)

تالاب برم الوان شهر لیکک (عکس)
گردشگری ایران ، تالاب برم الوان شهر لیکک : تالاب برم الوان با وسعتی معادل 14 هکتار در دامنه تپه ماهورهای گچی در 40 کیلومتری شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی واقع شده است.
 
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این تالاب که ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۱۱۰۰ متر است دارای پوششی گیاهی و انواع پلانکتون‌های گیاهی، نی، گز و خارشتر و سایر گونه‌های نادر گیاهی است.

تالاب برم الوان، شهر لیکک، عکس تالاب،‌ شهرستان بهمئی

در پیرامون این تالاب طبیعتی زیبا چشمه‌های دیدنی و دشت‌هایی مملو از گل‌های رنگارنگ منظره‌ای بدیع پدید می آورند که دیدار آن را به خاطره‌ای فراموش ناشدنی تبدیل می‌کند.

تالاب برم الوان، شهر لیکک، عکس تالاب،‌ شهرستان بهمئی

وی اظهارکرد:‌ آسمان آبی و آفتاب شفاف، سبزی جنگل‌های گرمسیری، سفره قشنگی از طبیعت را در برابر نگاه های خسته و گرسنه رهگذران جلوه گر شده است.

تالاب برم الوان، شهر لیکک، عکس تالاب،‌ شهرستان بهمئی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: به دلیل شیب بسیار تند دیواره‌ها و عمق زیاد تالاب در حاشیه و داخل تالاب، گیاهان آبزی وجود ندارد اما با توجه به میزان کدورت 2.2 گرم بر لیترآب، تالاب از پلانکتون‌های گیاهی و جانوری غنی است که تقریباً 99 درصد پلانکتون‌های جانوری را کالانوئید و یک درصد آنها را دافنی تشکیل می‌دهد. ماهی کپور در این تالاب به وفور وجود دارد.
 
قبادی تصریح کرد: ویژگی‌های طبیعی تالاب برم‌الوان هرساله گردشگران زیادی را به ویژه در فصل بهار روانه این تفرجگاه می‌کند که برای تنوع سفر مهمانان چند فروند قایق از نوع پدالی برای تفریح گردشگران راه‌اندازی شده است.
 
وی ادامه داد: برای خدمات‌رسانی و رفاه حال گردشگران با ساخت کمپینگ اقامتی برم‌الوان، امکانات رفاهی از جمله آلاچیق، سکوی نشیمن و سرویس بهداشتی فراهم شده است.

تالاب برم الوان، شهر لیکک، عکس تالاب،‌ شهرستان بهمئی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: آسمان آ��ی و آفتاب شفاف، سبزی جنگل‌های گرمسیری، سفره قشنگی از طبیعت را در برابر نگاه‌های خسته و گرسنه رهگذران جلوه‌گر شده است.
 
تالاب برم‌الوان در 40 کیلومتری شهر لیکک، مرکز شهرستان بهمئی، دهستان سرآسیاب یوسفی و در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

منبع : ایسنا
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه