بزرگترین باغ پرندگان خاورمیانه در چهارباغ (عکس)

گردشگری ایران ، بزرگترین باغ پرندگان خاورمیانه در چهارباغ : ساوجبلاغ بزرگترین باغ مسقف پرندگان خاورمیانه با پنج هزار گونه از انواع پرندگان کنار آبزی، طوطی ها و شکاری های سراسر جهان در شهر چهارباغ ساوجبلاغ استان البرز واقع است.
 
به گزارش ایران مطلب به نقل از مهر، علاوه بر باغ پرندگان اصفهان که مجموعه ای دیدنی از پرندگان در آن نگهداری می شود، شهرستان ساوجبلاغ استان البرز هم دارای باغ پرندگانی رویایی از انواع پرندگان کم نظیر جهان است.
 
این باغ یکی از زیباترین و در نوع خود کم نظیرترین مجموعه های نگهداری پرندگان و بزرگترین نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب در خاورمیانه است که پنج هزار پرنده نادر از 65 کشور جهان را در خود جای داده است.

باغ پرندگان, چهارباغ, ساوجبلاغ, عکس
باغ پرندگان  ، چهارباغ  ، ساوجبلاغ  ، عکس
این مجموعه با گردآوری پنج هزار گونه انواع پرندگان نادر و رو به انقراض از مجموعه های کم نظیر جهان است و دارای سالن های سرپوشیده همچنین برکه و جزایر متعدد به عنوان یک مرکز علمی آموزشی وتفریحی به منظور نگه داری از گونه های نادر و رو به انقراض طراحی و ساخته شده است.
 
این نمایشگاه بزرگترین کلکسیون کبوتران و ماکیان زینتی در جهان را دارا بوده و مجموعه ای بی نظیر از پرندگان کنارآبزی، شکاری ها، طوطی ها و... را در خود جای داده است.
 
باغ پرندگان در اتوبان کرج - قزوین، خروجی کردان، شهر چهارباغ، نبش گلستان نهم واقع است و علاقه مندان می توانند یک روز تعطیل خود را به تماشای پرندگان گوناگون و کم نظیر این باغ اختصاص دهند.
 
امیر محمد امیر راد مدیر این مجموعه در گفتگو با مهر، درباره این باغ می گوید: در این نمایشگاه حدود پنج هزار نمونه از پرندگان سراسر دنیا نگهداری می شود که از نظر تعداد پرنده و محیط در خاورمیانه اول است و امیدواریم مورد استقبال مردم ایران قرار گیرد.

باغ پرندگان, چهارباغ, ساوجبلاغ, عکس
باغ پرندگان  ، چهارباغ  ، ساوجبلاغ  ، عکس
وی افزود: این نمایشگاه در عین حال یک مرکز علمی، آموزشی و تفریحی برای نگهداری از گونه های نادر و رو به انقراض نیز محسوب می شود. سالن طوطیان و کبوتران این مجموعه هر یک با گردآوری 100 گونه انواع پرنده ها با نژاد های گوناگون از بخش های جذاب این باغ است.
 
امیر راد افزود: در این مجموعه بیش از دو میلیارد تومان پرنده نگهداری می شود که از 65 کشور جهان خریداری و با اخذ مجوز های لازم به کشورمان وارد شده است.
 
وی گفت: در نوع معماری این مجموعه که در زیر بنایی به مساحت دو هزار متر مربع بنا شده همه تمهیدات لازم برای رعایت بهداشت و سلامت پرندگان و بازدید کنندگان لحاظ شده است.
 
مدیر بزرگترین باغ مسقف پرندگان خاورمیانه با بیان اینکه بزرگترین کتابخانه تخصصی پرنده شناسی کشور در نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب شهر چهارباغ ساوجبلاغ واقع است، افزود: در این نمایشگاه حدود هفت هزار جلد کتاب در خصوص پرنده شناسی نگهداری می شود که این تعداد بسیار قابل توجه است.
 
به گفته امیر راد بسیاری از این کتابها ارزشمند هستند و اعتبار محتوایی کافی برای انجام یک مطالعه مطلوب را دارند. این کارشناس ادامه داد: همچنین بسیاری از این کتابها منابع بسیار خوبی برای مطالعه در خصوص پرنده شناسی محسوب می شوند و علاقه مندان می توانند با مطالعه آنها اطلاعات خود را از نظر کمی و کیفی ارتقا دهند.

باغ پرندگان, چهارباغ, ساوجبلاغ, عکس
باغ پرندگان  ، چهارباغ  ، ساوجبلاغ  ، عکس
امیرراد اظهار داشت: علاقه مندانی که مایل به مطالعه در خصوص پرنده شناسی باشند برای بهره مندی از امکان مطالعه کتابهای پرنده شناسی این مرکز می توانند به نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب جهان در چهارباغ مراجعه کنند. کتابخانه این مجموعه با داشتن مقاله های علمی و کتاب های چاپ شده جهان در زمینه پرندگان، راهنمای محققان و دانشجویان این رشته است.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه