تا به حال فیلم های زیادی در هالیوود برای تمام سلایق ساخته شده است. برخی از آن ها مورد توجه مخاطبان قرار گرفته اند و برخی دیگر نیز نتوانستند رضایت آن ها را جلب کنند. در این میان، آثاری وجود دارند که توانسته اند در تاریخ ماندگار شوند و هم از نظر تجاری و هم از نظر محبوبیت، به موفقیت های بسیار زیادی دست یابند. به عنوان مثال، می توانیم از سه گانه ارباب حلقه ها و یا سه گانه بتمن ساخته کریستوفر نولان نام ببریم. یکی دیگر از آثار موفق، فیلم تاکسی نام دارد. نخستین قسمت آن در سال ۱۹۹۸ ساخته شد و قس ...

تا به حال فیلم های زیادی در هالیوود برای تمام سلایق ساخته شده است. برخی از آن ها مورد توجه مخاطبان قرار گرفته اند و برخی دیگر نیز نتوانستند رضایت آن ها را جلب کنند. در این میان، آثاری وجود دارند که توانسته اند در تاریخ ماندگار شوند و هم از نظر تجاری و هم از نظر محبوبیت، به موفقیت های بسیار زیادی دست یابند. به عنوان مثال، می توانیم از سه گانه ارباب حلقه ها و یا سه گانه بتمن ساخته کریستوفر نولان نام ببریم.

یکی دیگر از آثار موفق، فیلم تاکسی نام دارد. نخستین قسمت آن در سال ۱۹۹۸ ساخته شد و قسمت های بعدی نیز در سال های بعدی به نمایش درآمدند. 

تصاویر زیر، تاثیر زمان روی چهره بازیگران فیلم تاکسی را نشان می دهند. 

 

 

 

 

 

سامی ناصری (دنیل)؛ ۳۷/۵۵ ساله، بازی در تاکسی ۱ تا ۴

 

720

 

بعد از آن که آخرین قسمت از فیلم تاکسی به نمایش درآمد، نام آقای ناصری بیشتر در اخبار جنایی شنیده می شد. وی چندین بار به چاقو کشی متهم گشت و حتی برای مدتی درگیر این ماجرا شد. او در سال ۲۰۱۶ ویدیویی منتشر کرد که بیش از ۲ میلیون بار دیده شد. شخصیت دنیل در فیلم بعدی یعنی تاکسی ۵ نیز حضور خواهد داشت.

 

 

 

فردریک دیفنتال (امیلین)؛ ۲۹/۴۸ ساله، بازی در تاکسی ۱ تا ۴

 

721

 

بعد از اکران تاکسی ۴، آقای دیفنتال از دیدها پنهان گشت. وی در سال ۲۰۱۰ میلادی در فیلم «شاتوبریان» حضور یافت و در نقش فیلسوف بزرگ فرانسوی ظاهر شد. او در حال حاضر در آگهی های بازرگانی تلویزیونی حضور دارد و گاهی اوقات نیز در فیلم ها و سریال های فرانسوی به ایفای نقش می پردازد. علی رغم تغییر روند کاری، آقای دیفنتال هیچ گاه وجهه خود را از دست نداد.

 

 

 

ماریون کوتیارد (لیلی)؛ ۲۲/۴۱ ساله، بازی در تاکسی ۱ تا ۴

 

722

 

بازی او در نخستین فیلم تاکسی، برایش جایزه سزار را به ارمغان آورد. این تازه نقطه شروعی برای موفقیت های کوتیارد بود. ده سال بعد او کسب جوایزی مانند اسکار، گلدن گلوب، بَفتا و سزار را در کارنامه اش داشت. ماریون کوتیارد تا به حال در فیلم های زیادی هنر نمایی کرده است.

 

 

 

اما ویکلوند (پِترا)؛ ۳۰/۴۸ ساله، بازی در هر ۴ فیلم

 

723

 

علی رغم آن که فیلم های زیادی در کارنامه هنری وی دیده نمی شود، او توانست در کشورش سوئد به موفقیت هایی دست یابد. خانم ویکلوند در زمینه مدلینگ و تجارت فعالیت دارد و تا به حال ۴ فرزند به دنیا آورده است. با وجود گذر سن، او توانسته موقعیتش را به خوبی حفظ کند.

 

 

 

برنارد فارسی (کمیسر گیبرت)؛ ۴۹/۶۷ ساله، حضور در چهار فیلم

 

724

 

آخرین قسمت فیلم تاکسی سال ۲۰۰۷ میلادی به نمایش درآمد، اما ردپای نقش کمیسر گیبرت همچنان در این بازیگر دیده می شود. ۱۰ سال پیش ایفای نقش او در فیلم «De Gaulle» از سوی منتقدان به عنوان یکی از باور پذیر ترین و تاثیر گذار ترین بازی ها در نقش «شارل دو گل» شناخته شد. اکنون این هنر پیشه خودش را برای شرکت در مجموعه ای ساخته شده بر اساس فیلم مشهور «هم سرایان» آماده می کند.

 

 

 

ادوار مونتوت (آلین)؛ ۲۸/۴۶ ساله، حضور در هر ۴ فیلم

 

725

 

او تنها به خاطر ایفای نقش ماندگار در فیلم تاکسی شهرت ندارد. وی در سال ۲۰۰۲ میلادی، به خاطر بازی در فیلم «ماموریت کلئوپاترا» که یکی از بهترین ساخته ها پیرامون شخصیت های «آستریکس و اوبلیکس» به شمار می رود، توانست به موفقیت های زیادی دست پیدا کند. آقای مونتوت امروزه در فیلم ها و سریال های فرانسوی فعالیت دارد.

 

 

 

ژان-کریستوف بووت (ژنرال برتینو)؛ ۵۳/۶۹ ساله، بازی در هر ۴ فیلم

 

726

 

وی توانست به خوبی نقش خود را ایفا کند. او در حال حاضر به بازی در فیلم های فرانسوی روی آورده و از برند خود به خاطر شهرت ناشی از حضور در فیلم تاکسی، در تبلیغات تلویزیونی بهره می گیرد.

 

 

 

بایی لینگ (کیو)؛ ۳۷/۵۰ ساله، حضور در تاکسی ۳

 

727

 

این زن به منفی ترین شخصیت در مجموعه فیلم های تاکسی تبدیل گشت. قبل از آن که او را در قسمت سوم ببینیم، خانم لینگ در فیلم های متعدد هالیوودی نقش زن های بدجنس و کشنده را ایفا کرده بود. با این حال عملکرد وی در فیلم تاکسی در نوع خود مثال زدنی است.

 

 

 

سیلوستر استالونه (جاسوس)؛ ۵۷/۷۰ ساله، بازی در تاکسی ۳

 

728

 

یکی از شاخص ترین چهره های اکشن تاریخ سینما، نقش خود در تاکسی ۳ را به خوبی ایفا کرد. سکانسی که آقای استالونه روی صندلی عقب ماشین دنیل نشسته، یکی از به یاد ماندنی ترین صحنه ها به شمار می رود. سیلوستر تنها ۹ دقیقه در فیلم حضور داشت و حتی نامش نیز در تیتراژ نیامد، با این حال وی توانست عملکردی به یاد ماندنی داشته باشد.

 

 

 

لوک بسون (تهیه کننده و فیلم نامه نویس)؛ ۳۹/۵۷ ساله، تاکسی ۱ تا ۴

 

729

 

نبوغ و خلاقیت این فرد باعث شد که مجموعه فیلم های تاکسی شکل بگیرند. بعد از کسب موفقیت در این سری، وی در چندین فیلم دیگر نیز حضور داشت و کتابی را به رشته تحریر در آورد. او قرار است در سال ۲۰۱۷ ساخت «والرین و شهر هزار سیاره» گرانترین فیلم تاریخ فرانسه را بر عهده بگیرد.

 

 

 

پژو ۴۰۶، حضور در تاکسی ۱ تا ۳

 

730

 

این ماشین سال ها به عنوان بهترین خودروی بازار فرانسه شناخته می شد؛ اگرچه ماشین مذکور در سال ۲۰۰۷ با پژو ۴۰۷ جایگزین گشت. این خودرو خیلی زود از بازار خارج شد و ماشین های جدید جایش را گرفتند. هنوز مشخص نیست که در تاکسی ۵ از چه وسیله ای استفاده می گردد؛ شاید پژو ۵۰۸ بتواند جای خالی ماشین قدیمی را پر کند.

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه